تبلیغات
مطالب ویژه - طاهری: بدهی نبود راحت‌ به کارمان ادامه می‌دادیم

طاهری: بدهی نبود راحت‌ به کارمان ادامه می‌دادیم

یکشنبه 25 مهر 1395 08:19 ب.ظ

 

بدهی نبود راحت‌ به کارمان ادامه می‌دادیم

 • بدهی نبود راحت‌ به کارمان ادامه می‌دادیم

  محل درآمد ما، تبلیغات ماست. بحث مصاحبه کردن بازیکنان نیست. باید از فضای تبلیغی، درآمدزایی کنیم. اسپانسر گفته اگر این پیراهن را بپوشی، به شما پول می‌دهم. ما هم بازیکن را استخدام کردیم و به این بازیکن می‌گوییم باید این پیراهن را به تن کنی.

  سرپرست باشگاه پرسپولیس تأکید کرد، مجموعه ورزش باید از مدیریت هزینه‌ای به مدیریت درآمدی تبدیل شود.

  به گزارش تسنیم، علی‌اکبر طاهری در حاشیه سمپوزیوم ملی اقتصاد مقاومتی در ورزش در جمع خبرنگاران گفت: این مدل جلسات می‌تواند به ما کمک کند تا از مدیریت هزینه‌ای به مدیریت درآمدی تبدیل شویم. تجربیات این سمپوزیوم به اینجا برسد و کارایی داشته باشد.

  وی در مورد خریدهای خارجی باشگاه پرسپولیس خاطر نشان کرد: ما بازیکنان را با فرایند خاصی جذب می‌کنیم که باید کادر فنی آنها را انتخاب کند و پس از آن مذاکرات را برای جذب‌شان آغاز می‌کنیم. در مورد بازیکنان خارجی هم تعامل ما با بخش فنی تیم همراه بود.

  سرپرست باشگاه پرسپولیس با اشاره به وضعیت آنتونی گولچ، مدافع - هافبک کروات تیم فوتبال این باشگاه، افزود: در قرارداد ایشان بندهایی وجود دارد که طبق آن باید کارها را انجام دهیم و طبق قرارداد کارها را دنبال می‌کنیم.

  طاهری درباره سرپرستی و مدیرعاملی‌اش در باشگاه پرسپولیس اضافه کرد: بگذارید در این مورد در یک جلسه که با حضور تمام اصحاب رسانه برگزار می‌شود، صحبت کنیم اما باید بگویم من بازنشسته نیستم.

  وی ادامه داد: باشگاه‌ها اصولاً پیکره اصلی یک رشته ورزشی هستند، به شرط آنکه مورد توجه قرار بگیرند. در این صورت باشگاه‌ها می‌توانند در مسائل اقتصادی، سیاسی و اجتماعی مقاومت کنند. باشگاه پرسپولیس چالش‌ها را آسیب‌شناسی و بررسی کرده و ما در زمان کوتاهی توانستیم مدل‌سازی کرده و یک سرشماری برای هواداران به باشگاه اضافه کنیم.

  سرپرست باشگاه پرسپولیس خاطر نشان کرد: ما هواداران را نظام‌مند کردیم، ایجاد درآمد کردیم و این مدل را مدام توسعه می‌دهیم. این کاری است که صنایع ورزشی در دنیا در تمام رشته‌ها انجام می‌دهند. اگر این حمایت‌ها نباشد، رشته‌های ورزشی دچار مشکل می‌شوند. حالا اگر ما این بحث را با هواداران بپذیریم و پایدار کنیم، مشکلات مالی نیز برطرف می‌شوند.

  طاهری در پاسخ به این پرسش که بعد از حضورش در باشگاه پرسپولیس بدهی برای این باشگاه باقی می‌گذارد یا نه، گفت: از فصل قبل که به‌صورت دائم در باشگاه بودم، تمام هزینه‌های فصل را پرداخت کردم و بخشی از معوقات فصل قبل را پرداخت کرده‌ایم که اگر این بدهی‌ها در میان نبود، راحت‌تر به راه‌مان ادامه می‌دادیم. اگر این اتفاق می‌افتاد، سودمندی بیشتری داشتیم.

  وی افزود: وقتی یک مقدار درآمدمان را بیشتر می‌کنیم، آنقدر معوقات که مالیات، بیمه و سایر موارد شامل آن است و سنگین هم هست، به همراه احکام بین‌المللی و خارجی و داخلی، زیاد است که راه به جایی نمی‌بریم. البته تلاش کردیم تا تعداد زیادی از پرونده‌ها را ببندیم. بدون شک لازمه این کار این است که سایر سازمان‌ها هم به ما کمک کنند. بخش‌های صداوسیما و نهادهای نظارتی به ما کمک کنند. امیدواریم بتوانیم کارها را به خوبی سامان بدهیم و به آینده‌ای بهتر گام برداریم.

  سرپرست باشگاه پرسپولیس در مورد پرونده گابریل فرناندوی برزیلی تصریح کرد: نه امتیازی از ما کسر نمی‌شود. اتفاقاً چند بازیکنی که از ما جدا شدند، با صحبتی که با مدیربرنامه‌های‌شان داشتیم، قرار شد به‌صورت اقساطی، مطالبات‌شان پرداخت شود. تا به حال نیز چند قسط داده شده و باقی آن نیز به‌زودی پرداخت می‌شود. ما با تعاملاتی که داریم، مشغول پرداخت بدهی‌ها هستیم.

  طاهری از اظهارنظر صریح پیرامون شرایط تیم پرسپولیس خودداری کرد و گفت: اجازه بدهید در این مورد، کادرفنی صحبت کند و همه این مسائل به تفکر مربی و کادرفنی برمی‌گردد نه بنده. این بخش سؤالات به سمپوزیوم ربطی ندارد! شما دنبال تیتر هستید و از من تیتری در نمی‌آید.

  سرپرست باشگاه پرسپولیس در واکنش به طرح موضوع اعتراض بازیکنان پرسپولیس در محل تمرین نیز تصریح کرد: ما از نظر درآمدزایی دچار نوسان زمانی هستیم، اما باید برنامه‌ریزی‌هایی داشته باشیم تا پرداخت‌ها به‌صورت منظم باشد. هشت هفته از لیگ گذشته، اما هرگز هیچ رسانه‌ای، به ما کمک نکرده است تا سامانه هواداری‌مان را تبلیغ کند. هیچ‌کس به ما کمک نمی‌کند تا درآمدزایی کنیم. ما که چاه نفت و درآمد خزانه‌ای نداریم. باید ایجاد درآمدی کنیم و برای ایجاد درآمد، نیاز به کمک همه بخش‌ها داریم.

  وی در خاتمه تصریح کرد: محل درآمد ما، تبلیغات ماست. بحث مصاحبه کردن بازیکنان نیست. باید از فضای تبلیغی، درآمدزایی کنیم. اسپانسر گفته اگر این پیراهن را بپوشی، به شما پول می‌دهم. ما هم بازیکن را استخدام کردیم و به این بازیکن می‌گوییم باید این پیراهن را به تن کنی. شما ببینید در خارج از ایران چطور باشگاه‌ها درآمدزایی می‌کنند.